Blogi

Rooside talveks ettevalmistamine

Posted on Categories taimede hooldusTags , ,

Kuna meie kliima on üsna jahe siis on väga oluline, et roosid saaks talveks korralikult ette valmistatud. Kui see töö tegemata jätta siis on väga suur oht, et roosid ei ela talve üle ja saavad hukka. Esimese pakasega lähevad roosid talveunne ja kui temperatuur tõuseb taas plusspoolele siis roos ärkab ja mahlad hakkavad uuesti liikuma. Kui nüüd uuesti külmaks läheb siis külmub mahl võrsetes ja tekivad külmalõhed milles hakkavad elama patogeensed mikroobid ja järgmise sulaga hakkab haiguste aktiivne areng. Selleks, … Continue reading “Rooside talveks ettevalmistamine”

Millal puid ja põõsaid lõikama peab?

Posted on Categories Arboristika, taimede hooldusTags , , , ,

  Üks esimesi kevadtöid aias on ilupuude- ja põõsaste lõikus. Sellega teed neile head ning vastutasuks saad oma aeda kauni rohelise ja terve taime. Puid ja põõsaid tuleb lõigata, sest: Lõikamisega kujundad puudele ja põõsastele kauni võra Soodustad õitsemist Väldid võra liigset tihenemist Hoiad puud ja põõsad terved ja elujõulised See millal puid-põõsaid lõikama peaks, oleneb juba konkreetsest taime liigist. Enamikele ilupuudest ja sobib varakevadiseks lõikuseks märts-aprill, suvine lõikus aga juuni teises pooles. Ebasobivaks ajaks lõikamiseks aga peetakse pungade puhkemise … Continue reading “Millal puid ja põõsaid lõikama peab?”

Milleks taimi varjutada ja kuidas seda teha?

Posted on Categories taimede hooldusTags , ,

  Kevad on kohe-kohe käes ja viimane aeg mõelda oma igihaljate taimede varjutamise peale. Talvine ja varakevadine päike on igihaljastele taimedele väga ohtlik. Mis siis katmata ja päikese käes olevate igihaljaste taimedega õigupoolest juhtub? Päikeselise ilmaga taimedel lehed ja okkad soojenevad ning vesi hakkab nende kaudu aurustuma. Kuna maapind on jääs siis taim juurte kaudu vett juurde ei saa ning on seega halvimal juhul hukule määratud või saab väga ränga päikesepõletuse ja taim tuleb ikkagi asendada. Kui aias on üks … Continue reading “Milleks taimi varjutada ja kuidas seda teha?”